قیمت عایق بنتونیتی gcl

قیمت عایق بنتونیتی gcl
قیمت عایق بنتونیتی gcl

عایق بنتونیتی یا همان عایق رطوبتی gcl  هم در شرکت مهار انرژی به فروش می رسد ، قیمت عایق بنتونیتی gcl  به  متزاژ پروژه بستگی دارد.

به دلیل نوسان بسیار زیاد قیمت عایق بنتونیتی gcl  از درج قیمت عایق gcl خوداری شده است ، به منظور استعلام دقیق عایق بنتونیت مورد نظر خود و بدست آوردن لیست قیمت عایق بنتونیتی gcl  می توانید با کارشناسان فروش مهارانرژی تماس حاصل فرمایید.

.

آقای حیدری:   31 90 296 0912

خانم هزاوه:    24 90 649 0902

.

بعد از سفارش خرید عایق بنتونیتی gcl پیش فاکتور برای شما ارسال خواهد شد ، و بعد از تایید شما به منظور خرید عایق رطوبتی gcl  ، عایق توسط باربری بارگیری شده و در استان تهران طی یک روز کاری و در سایر استان ها نهایت طی دو روز کاری عایق بنتونیت تحویل داده می شود.

عایق بنتونیتی ( GCL ) چیست ؟

عایق بنتونیتی ( GCL ) چیست ؟
عایق بنتونیتی ( GCL ) چیست ؟

عایق بنتونیتی و یا همان  ژئوسنتتیک کِلِی لاینر که به شکل اختصاری ( جی ‌سی ‌ال )( عایق رطوبتی  gcl ) مشهور می باشد.

بر اساس تعریف ژئوکامپوزیت در اصل  نوعی ژئوکامپوزیت می باشد، ولی  به علت استفاده بسیار زیاد و عملکرد همانند ژئوممبران به شکل  مجزا هم به کار گرفته می شود.

و عایق بنتونیتی gcl ساخته شده از ورقه های ژئوسنتیک با میان لایه های رسی (بنتونیتی) است و به منظور جلوگیری از نشت آب و آب بندی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

عایق بنتونیتی gcl

نوع بسیار کاربردی آن ساخته شده از  از 1  لایه بنتونیت در بین  2 ورقه ژئوتکستایل یا در بین 1 لایه ژئوتکستایل و ژئوممبران است.

این 2 لایه به شیوه های مختلف از جمله :  چسباندن ، دوختن یا سوزنکاری به همدیگر اتصال داده می شوند.

عملکرد عایق بنتونیتی GCL به ویژگی تورمی بنتونیت وابسته می باشد ، هنگامی که بنتونیت با آب تماس  می یابد متورم می گردد  و همه ی خلل و فرج بین 2 لایه ژئوتکستایل را پر می نماید و سبب جلوگیری ازعبور آب می گردد مزیت  منحصر به فرد  GCL، ویژگی  خود ترمیمی و همجوشی عایق بنتونیت gcl  می باشد.

عایق رطوبتی gcl

عایق رطوبتی بنتونیتی gcl

عایق رطوبتی gcl
عایق رطوبتی gcl

این عایق رطوبتی بنتونیتی gcl  از راه  قراردادن میزان معلوم رس بنتونیتی (بنتونیت سدیم یا کلسیم) بین 2 لایه در برگیرنده مانند :  2 لایه ژئوتکستایل ساخته می گردند.

که به کارگیری از 2 لایه ژئوتکستایل سوزنی، یکی نابافته در بالا و دیگری بافته در پایین پودر بنتونیت باعث بالا رفتن استحکام  کششی این عایق رطوبتی بنتونیتی gcl  می شود.
شیوه های مختلفی به منظور متصل نمودن 3 لایه تشکیل دهنده GCL ،  یعنی همان  2 لایه ژئوتکستایل و 1 لایه رس وجود دارد.
از جمله دوختن لایه ها در ردیف های‌ دوخت مشخص(Stitch Bonding)یا به کارگیری از چسب و مواد شیمیائی(Resin Bonding) و همچنین شیوه ی بافت سوزنی که سبب  فرم گیری GCL با ساختاری تماما یکپارچه که استحکام برشی اتصال بین لایه های آن بسیار زیاد می باشد  و جزو معتبر ترین و بهترین شیوه های تولید عایق رطوبتی gcl  است.

عایق بنتونیتی

عایق بنتونیتی 
عایق بنتونیتی

استفاده از روش  سوزنکاری به منظور تولید عایق بنتونیتی GCL باعث می شود ،  وزن و ضخامت رس در تمام مدت تولید ، حمل و نصب ثابت بماند و  شایان ذکر است که  در صورت برخورد GCL با رطوبت ، قبل از آغاز بهره برداری، رس دچار تورم ناخواسته نمی گردد.

همان طور که در قیمت های بالا توضیح داده شد ،  رس بنتونیتی مورد استفاده در ساخت این عایق رطوبتی gcl  می تواند از 2 نوع سدیم بنتونیت و کلسیم بنتونیت  باشد.
که هر کدام از انها  با توجه به ساختار مولکولی خود دارای ویژگی مختلفی هستند ، مرسوم و معمول ترین نوع بنتونیت به کار گیری شده ، بنتونیت سدیم طبیعی (Natural Sodium Bentonite) می باشد.
که به شکل  پودر / گرانول بین  2 لایه ژئوتکستایل قرار می گیرد. بنتونیت سدیم دارای قابلیت تورم تا  پانزده  برابر حجم نخست خود در حالت آزاد و در مجاورت آب و رطوبت می باشد.
همچنین   نوع پودری ، نوع گرانولی آن  هم در صنعت و کارهای تاسیساتی مورد استفاده قرار می گیرید.
که هر چند کند تر  شروع به تورم می  نماید ، ولی  میزان  تورم  آخریی آن با نوع پودری برابر  است.
بنتونیت سدیم در مجاورت سیالات خنثی همانند : آب شیرین به راحتی  منبسط می شود ، ولی اگر  که غلظت بعضی  یونها همانند :  کلر، سدیم ومنیزیم در سیال زیاد باشد.
سبب  کاستن مقدار تورم نهایی آن می شود ، در این موارد، بنتونیت سدیم را پلیمریزه می نمایند که تا حد فراوانی در بهبود خاصیت تورم بنتونیت موثر می باشد.

انواع عایق بنتونیتی

نوع دیگری از بنتونیت، کلسیم بنتونیت می باشد که دارای ساختار مولکولی 4 وجهی می باشد ، مقدار تورم کلسیم بنتونیت در مقابل  با سیال در مقایسه با سدیم بنتونیت اندک تر می باشد.
از این رو بر طبق  وزن کلسیم بنتونیت به کار گرفته شده در این نوع عایق به منظور  عملکرد قابل قبول بسیار بالاست که این ویژگی  سبب  سهولت اجرا می شود.
هدف از استفاده نمودن از  این  عایق های بنتونیتی ، به کارگیری ازویژگی های  تورمی بنتونیت هنگام روبه رو شدن  با سیالات می باشد.
قیمت عایق gcl
قیمت عایق gcl

خصوصیات عایق بنتونیتی gcl

1- نفوذ پذیری بسیار اندک
2- ویژگی  خود جوشی
3-  ویژگی  خود ترمیمی
4- امکان به کارگیری در شرایط مرطوب
5- عدم نیاز به جوشکاری با توجه به ویژگی خودجوشی
6- دارای خاصیت انعطاف پذیری بسیار عالی
7-  امکان متصل شدن  کامل با سازه مجاور
8- طول عمر بسیار زیاد
9- قابلیت نصب بدون نیاز به چسب و …
Gcl چیست
Gcl چیست

قیمت عایق gcl

پیش فرض به کارگیری از این  عایق GCL  در پروژه های متنوع ، محصور شدن آنها ، ما  بین 2 لایه خاکی متراکم یا بتنی است. که قیمت عایق GCL  مختلف می باشد و برای خرید عایق بنتونیتی GCL  با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
از این رو بستر بسیار خوب به منظوراجرای GCL ، بتن یا خاک با تراکم  نود و پنج درصدی می باشد و سپس  از اجرای GCL  هم باید  حداقل  بیست  سانتیمتر بتن و یا چهل و پنج  سانتیمتر خاک با تراکم  نود و پنج درصدی جرا شود.

به عنوان نمونه می شود به این مورد اشاره نمود  : اگر که سوراخ شدن احتمالی این لایه در زمان نصب و یا عملیات خاکی، این عایق بنتونیت  با توجه به خاصیت تورمی بنتونیت امکان اصلاح سوراخ های به وجود آمده تا اندازه کوچکتر یک  سانتیمتر را داراست.

همچنین به دلیل عدم نیاز به کارگیری  از دستگاه جوش تخصصی، برای نصب این عایق بنتونیت GCL  به نسبت عایق های پلیمری خیلی سریع تر و بهتر انجام می شود.

به صورت مختصر می توان گفت:  از 2 لایه ژئوتکستایل به وجود می آید  که پودر بنتونیت در بین آنها محفوظ می باشد.
به منظور عایق بندی حوضچه های صنعتی و مخازن نفتی و استخرهای ذخیره آب بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
عایق بنتونیتی gcl
عایق بنتونیتی gcl
قیمت عایق gcl
قیمت عایق gcl
خرید عایق بنتونیتی gcl
خرید عایق بنتونیتی gcl
Gcl چیست
Gcl چیست
عایق رطوبتی gcl
عایق رطوبتی gcl
فروش خرید عایق بنتونیتی gcl
فروش خرید عایق بنتونیتی gcl
نمایندگی فروش فروش عایق بنتونیتی gcl
نمایندگی فروش فروش عایق بنتونیتی gcl
تمامی حقوق برای این وب سایت متعلق به مهار انرژی می باشد.